התפתחות אישית

טעויות שהורסות מוטיבציה

מוטיבציה

טעויות נפוצות שבורסות את המוטיבציה שלכם

מוטיבציה היא הכוח המניע את המעשים שלנו ולכן אחד הדברים הנחשקים ביותר על ידי הרבה אנשים הוא מוטיבציה לעשות את הדברים הנכונים. וכשיש מוטיבציה, כדאי להימנע מלעשות דברים שהורסים אותה.

האם גם אתם עושים את חמשת הטעויות האלה שהורסות לכם את המוטיבציה לעשות את מה שצריך?

כל אחת מהסיבות כוללת טכניקה שתעזור לכם להימנע מהטעויות ולהישאר עם מוטיבציה גבוהה.

אתם מחכים לזה

מוטיבציה מבוססת על הרגשות שלכם ועל הסביבה בה אתם נמצאים. ולכן הדרך הטובה ביותר להגביר את המוטיבציה היא לשנות את הרגשות שלכם או את הסביבה בה אתם נמצאים. אבל איך עושים את זה?

פשוט תעשו את זה. זה יכול לשנות את ההרגשה והסביבה במקביל.

הרבה אנשים חושבים שהם צריכים מוטיבציה כדי לעשות משהו, אבל בפועל בדרך כלל צריך פעולה שתגרור פעולה אחרת. תחשבו על רמת המוטיבציה שלכם לפני ובזמן שאתם מתאמנים. האם אתם שמים לב שלאחר שהתחלתם המוטיבציה לסיים גוברת? כמובן, כי הדבר שגורם להכי הרבה מוטיבציה הוא פעולה כלשהי שגוררת שינוי ברגשות ובסביבה שלכם בבת אחת.

איך להתגבר על הצורך לחכות למשהו

הדרך להתחיל לעשות משהו לפני שיש מוטיבציה היא לכוון לפעולה קטנה שתתחיל את התהליך. זה פועל מכיוון שזה לא מצריך הרבה מוטיבציה בכלל, ויחד עם זאת מפעיל מוטיבציה נוספת. כדי להתאמן, תתחילו בכך שתלבשו את בגדי ההתעמלות. כדי לכתוב, תפתחו את מעבד התמלילים (וכתבו משפט אחד).

אם תמיד תחכו למוטיבציה שתגיע כדי להתחיל משהו, תבלו מחצית מהחיים בהמתנה. והרבה פעמים עצם ההמתנה למוטיבציה גורמת חוסר מוטיבציה! אבל אם תתחילו את התהליך, המצב הרגשי והמוטיבציה שלכם יתיישרו עם מה שהגוף כבר עושה.

אתם לא מאמינים בעצמכם

המוטיבציה מאד מושפעת מהאמונות שלכם. אם אתם רוצים להיות בכושר מצויין אבל לא באמת מאמינים שהאימונים בחדר כושר יגרמו לזה לקרות, אז לא תהייה לכם מוטיבציה ללכת לחדר כושר. פסיכולוגים קוראים לתופעה הזאת שכנוע עצמי, כלומר האמונה שלכם ביכולת שלכם להשפיע על התוצאה.

איך להתגבר על פקפוק-עצמי או חוסר יכולת שכנוע-עצמי

אם אתם לא מאמינים שנקיטת פעולה כלשהי תשנה את החיים שלכם בצורה משמעותית, תעשו מחקר. תקראו סיפורים על אנשים אחרים שעשו זאת ותתמקדו על הסיבה שגרמה להם לנקוט פעולה ואיך היא השפיעה על המעשים שלהם. לפעמים קשה להאמין שאתם יכולים לעשות משהו שעוד לא עשיתם וזה בדיוק מה שפוגע במוטיבציה. אבל אם תעשו מחקר ותנקטו פעולה (בצעדים קטנים), האמונה שלכם תשתנה והמוטיבציה שלכם תמשיך לגדול.

אתם נותנים לרגשות רגעיים להפריע לתהליך

למילה “מוטיבציה” יש משמעות קצרת טווח וגם משמעות ארוכת טווח. יש לי 100% מוטיבציה להיות בכושר באופן כללי וזה לעולם לא משתנה. אבל לא תמיד יש לי מוטיבציה להתאמן בדיוק ברגע ספציפי.

במילים אחרות, אפשר לרצות משהו בכללי, אבל לא לרצות זאת בכל רגע נתון בגלל נסיבות כאלה ואחרות. מכיוון שהדברים שאנחנו רוצים בדרך כלל מצריכים עבודה קשה ומאמצים רבים, קל מאד לרצות אותם מבלי לרצות להשקיע את המאמצים הדרושים כדי להשיג אותם.

איך להתגבר על רגשות רגעיים שליליים

קבלו את העובדה שאתם לא צריכים להרגיש מוטיבציה בכל רגע נתון. זה לא צריך לעצור או לעכב אתכם. זה מעכב אנשים רק כשהם מתבלבלים בין ההרגשה הרגעית שלהם באותו רגע לבין הרצונות ארוכי הטווח שלהם. שוב, צעדים קטנים עוזרים להתגבר על הרגשות הרגעיים בצורה טובה כי הם מפעילים את הרגשות ארוכות הטווח ואת המוטיבציה הפנימית.

אתם שוכחים מה המניע

לכל מטרה שלכם יש תמיע וחשוב לזכור מה הוא, “למה” אתם עושים את מה שאתם עושים מלכתחילה. מה התועלת? מה יצא לכם מזה? כששוכחים מה הסיבות שבגללן אתם מנסים להשיג מטרה כלשהי, תהיה לכם הרגשה שצריך לעשות הרבה מאד מאמצים כדי להשיג את המטרה. והדבר שמוריד את המוטיבציה הכי הרבה זה לעשות המון עבודה מבלי לראות שום תועלת.

כיצד לזכור מה המניע

כדאי לרשום את המניעים שבגללם אתם עושים פעולה כלשהי במקום שבו תוכלו כל הזמן לראות את הרשימה. ועדיף לעשות רשימה שמציגה את המטרות בצורה ויזואלית בגלל שהמוח שלנו חושב על רעיונות ומושגים בצורה ויזואלית.

אתם מנסים יותר מדי בבת אחת

אני מאמין שצריך לכוון למטרות גדולות על ידי רצף מטרות קטנות יותר. רוב האנשים מכוונים גבוהה מדי מיד בהתחלה כי התוצאה הגדולה קוסמת להם ונותנת להם מוטיבציה מלכתחילה. אבל זה חוזר כמו בומרנג כשמגיעים לשלב הבלתי נמנע של עבודה קשה בהשגת המטרות והיעדים. בשלב הזה התוצאה נראית רחוקה מאד והעבודה מאד קשה. כמה שזה מוריד את המוטיבציה!

איך להתגבר על יעדים לא מציאותיים

תתחילו בקטן ותקבעו יעדים שאינם מפחידים. גם כאשר היעדים יראו רחוקים, עומס העבודה יהיה סביל ותוכלו להתקדם לכיוון יעדים גדולים וטובים יותר. כשמכוונים לניצחון בטוח, יש הרבה פחות סיכויים להסחות דעת ואיבוד המוטיבציה.

איך אתם מתגברים על הבעיה?

יש הרבה גורמים שיכולים להרוס את המוטיבציה וכל אחד מאיתנו מושפע בצורה אחרת. מה גורם לכם לאבד את המוטיבציה? איך אתם מתגברים על הבעיה?

No Comments Found

Leave a Reply