התפתחות אישית

בנו את המותג האישי שלכם

מיתוג אישי

בנו את המותג האישי שלכם והבטיחו עצמכם כנגד הכחדה

רבים מהמנהיגים העסקיים הגדולים בעולם נולדו כתוצאה מעסקים כושלים. כאשר אתם מודעים לכך שיש סיכוי שהחברה בה אתם עובדים או החברה שבבעלותכם יכולה להתמוטט יום אחד, אתם צריכים לבנות אסטרטגיה שיכולה להבטיח את ההצלחה האישית שלכם ללא קשר וללא תלות בקלפים שחולקו לעסק שלכם. אז בואו נדבר על המותג האישי שלכם.

כיזם בעל ניסיון של מעל עשור בתחום, למדתי כמה דברים על מיתוג. השיעור החשוב מכולם הוא שאני המותג של עצמי, וכך גם אתם. זה לא אומר שהעסקים שלי הם לא מותגים בפני עצמם. בכל אופן, אתם, כמותג האישי של עצמכם, בעצם מהווים בני אנוש שהם חיים, נושמים, מרוויחים כסף, מגדילים עמלות, משרתים לקוחות.

כל יזם הוא המותג האישי של עצמו. אם אתם לא מאמינים שהדבר נכון לגביכם, אז אתם בבעיה. אם אתם מחזיקים בזיכיון או עובדים עבור אחד והפרזנטציה שאתם מציגים בפני קליינטים פוטנציאליים, עובדים ושותפים נוגעת רק בערך שזה מביא לשולחן, אז מה יקרה כאשר זיכיון דומה יפתח מעבר לפינה? אם אתם מאמינים שאתם לא מותג, אז האם זה אומר שכאשר החברה שאתם עובדים עבורה נכשלת אתם נכשלים גם כן?

הביטוח היחידי שיש לכם כנגד הכחדה הוא לבנות את המותג שלכם. והנה הסבר כיצד לבנות את המותג האישי שלכם בשיתוף או בנפרד מהמותג העסקי שלכם:

מצאו את הערך המוסף היחודי שלכם

כיזמים יש לכם ערך מוסף משלכם שאתם מביאים לשולחן. ייתכן שעבדתם בתעשייה שלכם במשך עשרות שנים, שרכשתם השכלה בהרווארד או שצלחתם התנסויות שהופכות אתכם למוצלחים יותר בתפקיד מרוב האנשים האחרים. לא משנה מהו הערך המוסף שאתם מביאים ללקוח, העובדים בחברה שלכם והארגון בכלליתו חייבים לקבל תזכורת קבועה וברורה לגבי יכולותכם.

תכניסו את הערך המוסף שלכם לכל פרזנטציה שאתם נותנים. תנו ללקוחות שלכם לדעת את הערך הייחודי שאתם מביאים לשולחן בכדי לעזור להם להשיג את מטרותיהם. אם אתם המנכ״לים או הנשיאים של החברה שלכם, צרו בלוג אישי בו אתם כותבים באופן קבוע לעובדים, בעלי המניות והלקוחות שלכם. ככל שתדברו איתם יותר ותשמרו על הקשר איתם כך תבנו את עצמכם כפנים של הארגון.

כשאתם הופכים למותג בתוך המותג של החברה, אתם מבטיחים לעצמכם אריכות ימים עסקית, בנפרד מהמותג של הארגון. Zappos הוא מותג מדהים, אבל גם Tony Hsieh מוצלח לא פחות.

לכדו את ה״לוגו״ של המותג שלכם

אתם המותג והלוגו שלכם הוא התמונה שלכם. התמונה שלכם צריכה להופיע על כל דבר שקשור לעבודתכם ואתם צריכים לעבוד עם צלם שיכול ללכוד את המהות של מי שאתם. תנו לאישיות העסקית שלכם לזהור דרך התמונה הזו. אנשים יכולים להיקשר לבן אנוש יותר משהם יוצרים קשר עם דמות דוממת. זה בסדר גמור להשתמש בלוגו של החברה שלכם, אבל בהחלט עליכם לכלול גם את התמונה האישית שלכם. כאשר הלקוח, העובד או בעל המניות חושב עליכם, האם זה לא יהיה נחמד יותר שהם יראו אתכם כבני אנוש כמוהם מאשר כאיזשהו אימג׳ כללי?

הבחינו בין שני המותגים

בניית מותג עסקי לחברה מצריך עבודה קשה. הדרך הטובה ביותר להבחין בין המותג האישי שלכם לבין המותג של החברה שלכם היא להסביר ולהבדיל בין השניים בכל הזדמנות.

בניית עסק דומה ליצירת יישות חיה ונושמת שיום אחד תזכה לחיים משלה – לפחות זוהי המטרה של רוב היזמים. הסיכון המובנה בבניית יישות שכזו הוא שרבים בסופו של דבר הולכים ומוכחדים. זה כמובן לא אומר שזה יקרה גם לכם. אפשר לומר בביטחון שוולט דיסני וסטיב ג׳ובס מעולם לא דאגו לגבי היכולת שלהם להיות מועסקים או יכולתם לבנות גופים עסקיים חדשים ומוצלחים יותר. הם לא דאגו מכיוון שהם היו, כבני אנוש, חזקים יותר מהמותגים עצמם.

תבנו את המותג האישי שלכם במקביל למותג העסקי שלכם ולא תהיה לכם שום בעיה לתלוש את עצמכם מהיישות העכשווית שלכם יום אחד מבלי פגע. היו יציבים ובטוחים ביכולתכם להתחיל את היזמה הבאה הרבה לפני העקומה מכיוון שאתם מביאים את המותג שלכם לשולחן.

No Comments Found

Leave a Reply