התפתחות אישית

פנו זמן כדי לקרוא

זמן לקריאה

בדיוק כשם שחשוב שנפעיל את גופנו, כך גם חשוב שנפעיל את מוחנו וקריאה היא אחת מן הפעילויות המוחות הטובות ביותר. למעשה, קריאה מועילה לכם בצורה שאולי אפילו לא שמתם לב אליה. “O”, המגזין של אופרה ווינפרי, הוציא מאמר בשנת 2008 אשר סיפר על מחקר שנעשה והוכיח כי קריאה משפרת ומגבירה את הזיכרון. המאמר מרתק מאוד ואני ממליץ לכולם לעיין בו.

בריחה קטנה מן המציאות

כמנכ”ל חברת וירטואוז אונליין, חיי עמוסים מאד. לעיתים קשה לי למצוא את האיזון הנכון בין העבודה לחיי הפרטיים, ואני מתקשה למצוא את הזמן הפנוי לקריאה. יחד עם זאת, חשוב מאוד למצוא את הזמן כדי ליהנות מספר טוב.

קריאה מספקת לי בריחה קצרה מלוח הזמנים העמוס שלי. היא מאפשרת לי לנקות את מוחי וללכת לאיבוד בין הדפים. קריאה היא דרך ההרגעות שלי בסופו של יום עבודה ארוך והיא פעילות שאני מאוד אוהב.

ספרים כאמצעי למידה

לאחרונה סיימתי לקרוא את הספר “התאבדותו של המערב” הנכתב על ידי ריצ’ארד קוץ’. הספר הוא ספר מרתק הנוגע לשישה עקרונות אשר עליהם התקיימה בעבר התרבות המערבית, אך אינם קיימים עוד.

לאחר שסיימתי את “התאבדותו של המערב”, התחלתי את הספר “הדילמה של המחדשים” הנכתב על ידי קלייטון כריסטנסן, המספר על הקושי של חברות להתאים את עצמן לשווקים המשתנים. הספר מספק שיטה אותה יכולים הקוראים ליישם בחברות שלהם כדי לעזור להן להתאים את תהליך העבודה שלהן לשוק המשתנה במהירות.

הספרים המומלצים שלי

הנה רשימה של ארבעת הספרים בנושא מנהיגות ועסקים אותם אני ממליץ לכל אדם לקרוא לפחות פעם אחת:

 

הקריאה ככלי להתפתחות עסקית

אני מרגיש שהקריאה הופכת אותי לנכס טוב יותר בעולם העסקי מכיוון שהיא עוזרת לי להתחבר אל הצד היצירתי שלי בזמן שאני עובד. אני מסוגל לספק תובנות ורעיונות שעבדו בעבור חברות אחרות וליישם אותם בתוך חיי ועבודתי כדי להטיב עם החברה שלי. דוגמה לכך ניתן למצוא בספרו של ריק וורן, “הכנסייה בעלת התכלית”, ממנו למדתי על יצירת תרבות ואשר סיפק לי תובנות גדולות על יצירת ותחזוקת התרבות של וירטואוז אונליין.

כמו קוראים נלהבים אחרים, אני תמיד מחפש ספרים חדשים ומעניינים לקרוא על מנת להעשיר את בנק הידע שלי. אילו ספרים קראתם לאחרונה שאתם ממליצים לי לאבד את עצמי בתוכם?

No Comments Found

Leave a Reply