יזמות

מהי הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית

את סדרת הכתבות על הכנסה פסיבית אני רוצה להתחיל בהסבר מהי לדעתי הכנסה פסיבית.

אני מעדיף להגדיר את המונח “הכנסה פסיבית” ככסף שאתם יכולים להרוויח אפילו כשאתם לא עובדים בצורה אקטיבית.

מנגד, הכנסה אקטיבית (הכנסה רגילה) מייצרת הכנסה שתפסיק להיכנס כשתפסיקו לעבוד. אם אתם עובדים כשכירים ומקבלים משכורת, רוב הסיכויים שאם יפטרו אתכם או שתפסיקו לעבוד, גם תפסיקו לקבל משכורת ותשלומים נוספים. יכול להיות שתקבלו חבילת פיצויים קטנה, אבל לא ימשיכו לשלם לכם אם לא תגיעו לעבודה.

בדומה, אם תעבדו כקבלנים או כפרילנסרים עבור לקוחות שמשלמים לכם, אם לא תעשו את העבודה שסוכמה יפסיקו לשלם לכם. זאת גם צורה של הכנסה אקטיבית. למרות שלפעמים יש יותר גמישות כשעובדים כקבלנים או פרילנסרים, עדיין תצטרכו לעשות את העבודה כדי לקבל תשלום.

עם הכנסה פסיבית, תמשיכו לקבל תשלומים בין אם תעשו עבודה משמעותית או לא. יכול להיות שתצטרכו לעבוד קשה כדי להתחיל, אבל מתישהו תגיעו לנקודה שמתחיל להיכנס כסף. בנקודה זו תוכלו להפסיק לעבוד על ערוץ ההכנסה הפסיבית הזה אם תרצו, וההכנסה תמשיך להגיע בלי קשר לעבודה שתעשו או לא.

הכנסה פסיבית לא מייצרת הכנסה גדולה חד פעמית כמו בירושה, מכירה של בית או מכירת מניות. הכנסה פסיבית היא ערוץ הכנסה שממשיך לאורך זמן.

הכנסה פסיבית היא לא הכנסה תמידית. בחלק מהמקרים הכנסה פסיבית יכולה להמשך כמה שנים. במקרים אחרים הכנסה פסיבית יכולה להמשך עשורים או אפילו מאות שנים לאורך דורות רבים. אבל כל צורות ההכנסה הפסיבית נגמרות בסופו של דבר, מסיבות כאלה או אחרות.

הכנסה פסיבית היא לא מקור הכנסה בטוח ב 100%. הלן קלר כתבה “ביטחון הוא ברובו אמונה תפלה”. חלק מערוצי ההכנסה יותר בטוחים מאחרים, אבל תמיד יש סיכון כלשהו. בכל מקור הכנסה יש הסתברות גדולה מאפס שמשהו יכול להרוס אותו. בגלל זה כדאי ליצור כמה מקורות הכנסה ובכך להקטין את הסיכון שכולם יכשלו או יפסיקו במקביל.

הכנסה פסיבית היא לא באמת 100% פסיבית מבלי צורך בתחזוקה. כמו כל ערוץ הכנסה, לפעמים צריך לתחזק אותו כדי שההכנסה תמשיך להגיע. הרבה פעמים זה די פשוט ומצריך רק לבדוק את הדואר ולהפקיד את הצ’קים. לפעמים זה אפילו יותר פסיבי אם הכסף נכנס ישירות לחשבון הבנק בכל חודש. אבל גם אז עדיין צריך לדווח על ההכנסות למס הכנסה ולשלם מיסים.

הכנסה פסיבית היא למעשה ספקטרום של אפשרויות. חלק מערוצי הכנסה הם ממש פסיבים, וגם אם לא מתחזקים אותם במשך שנים ההכנסה ממשיכה להגיע. למשל אם תכתבו ספר ותפרסמו אותו תקבלו תגמולים. ברגע שהספר פורסם, ההוצאה לאור תמשיך למכור את הספר ואנשים ימשיכו לקנות אותו. אפילו אם תצאו לחופש ארוך ותתנתקו קצת, הספר ימשיך להימכר בחנויות ספרים. כל מה שתצטרכו לעשות זה להפקיד את התגמולים, בלי להתעסק עם הזמנות, לקוחות, שיווק ומכירות.

יש ערוצי הכנסה אחרים שהם חצי פסיבים, בהם תצטרכו לעבוד קצת ולתחזק אותם אפילו אם אתם לא עובדים כשכירים. למשל, אם אתם בעלים של בית ומשכירים אותו, כנראה שתרוויחו הכנסה פסיבית בצורת תשלומי שכירות. אבל יכול להיות שתצטרכו גם להשקיע זמן, אנרגיה, וכסף כדי לתחזק את הנכס, למצוא דיירים חדשים, לשלם משכנתא, ביטוחים, ומיסים. אתם יכולים להאציל סמכויות ולתת לאחרים לעשות את העבודה, אבל אז יהיה לכם שותף עסקי או עובד שצריך לנהל אותו.

הכנסה פסיבית אינה בהכרח פסיבית עבור כל אחד. יש שכירים שעושים חלק מהעבודה שמאפשרת להם לקבל הכנסה פסיבית. ואתם יכולים גם להשתמש בטכנולוגיה שתעשה הרבה מהעבודה עבורכם. רמת ההכנסה הפסיבית תלויה בנקודת המבט. הכנסה פסיבית של אדם אחד יכולה להיות הכנסה אקטיבית של אדם אחר.

חשוב להבדיל בין הכנסה פסיבית לבין מה שאני קורא הכנסה טפילית. הכנסה טפילית היא מה שאנשים מנסים להרוויח כשהם מתפתים לחשוב בצורה של “התעשרות מהירה” ובדרך כלל מנסים לקבל משהו עבור כלום. הרעיון הוא למצוא דרך לחלוב כסף מאנשים או מהכלכלה מבלי לספק שום ערך משמעותי. זה בהחלט אפשרי לייצר מקורות הכנסה כאלה כי השווקים מלאים בחוסר יעילות, אבל זאת לא דרך שאני ממליץ עליה. אני לא מכליל הכנסה טפילית כחלק מהכנסה פסיבית, אבל יש צורות של הכנסה פסיבית שמספקות יותר ערך מאשר אחרות.

בסדרת הכתבות על הכנסה פסיבית אני מתכוון לעזור לכם ליצור מקורות הכנסה פסיבית בדרך שתספק ערך מוסף לאחרים. הדרך הזאת טובה לטווח הארוך וטובה עבור כל הצדדים. למרבה המזל יש הרבה דרכים לייצר ערך משמעותי.

יחד עם זאת, סדרת הכתבות הזאת אינה מיועדת לעצלנים הזוים שמבלים שש שעות ביום במשחקי “ציפורים משוגעות”. והכתבות גם לא מיועדות עבור הנואשים ש”חייבים להרוויח אלף שקל לפני יום שישי כדי לשלם שכירות”. צריך לעבוד כדי ליצר מקורות הכנסה פסיבים. אתם יכולים לעשות מדיטציה, להפעיל את “חוק המשיכה”, ולהתפלל לאלוהים כמה שתרצו, אבל תתכוננו לעשות עבודה אמיתית אם אתם רוצים לחיות מהכנסה פסיבית. יצירת מקורות הכנסה פסיבית היא פעילות המחייבת עבודה. אתם חייבים קודם כל לעבוד ורק אחר כך תוכלו ליהנות מהתוצאות.

נ.ב. – אם החלטתם להתפלל כדי להצליח, עדיף שתתפללו לפלוטו – אל העושר. רק אל תגידו לאלוהים.

No Comments Found

Leave a Reply