פסנתרנות

האם כדאי ללמוד לנגן

לימוד נגינה על פסנתר

תלמדו לנגן על כלי נגינה כלשהו. פשוט תעשו את זה. אתם לא צריכים להיות מומחים או להפוך את זה למקור הפרנסה שלכם, אבל תאמינו לי, אתם תהיו שמחים ומרוצים מהתהליך.

נגינה על כלי כלשהו תורמת לכם באין ספור דרכים. קודם כל, זה יעשה אתכם חכמים יותר. כן, שמעתם נכון. לימוד נגינה על כלי כלשהו זה מסובך, והוכח שזה מגדיל את יכולת הזכרון וגם את יכולת הריכוז. וזה לא משהו זמני – מחקרים מראים שההשפעה מתמשכת, הרבה אחרי שכלי הנגינה כבר מקופל.

וזה גם מצויין בשביל לשפר את היכולות המוטוריות, פשוטו כמשמעו זה טוב לאוזניים ויכול לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלכם. לימוד מוזיקה משפר את היכולות המטמטיות שלכם, אפילו אם לעולם לא תלמדו לקרוא מוזיקה. ואם תלמדו לקרוא ולכתוב מוזיקה, זה ישפר את היכולות שלכם גם במחלקה הזאת. ולא רק אני אומר את זה – יש המון מחקרים שמגבים את האמיתות האלה. בעקרון, זה אימון מקיף, כמו פאזל מחשבה שכדי לפתור אותו צריך להשתמש בידיים (ולפעמים ברגלים).

לימוד נגינה גם ישתלם לכם במקום העבודה, על ידי שיפור היכולות הארגוניות שלכם וניהול זמן נכון. לוקח זמן ללמוד לנגן, ולכן להבין איך למצוא את הזמן הדרוש להשקיע, כמו גם התגמול שבהשלמת משימות הם ערכים חשובים. עקביות היא תכונה חשובה מאד לחיים איכותיים ולימוד נגינה יעזור לכם להיות עקבים לפי היעדים שאתם מציבים לעצמכם. ואם תצטרפו ללהקה (גם משהו שאני ממליץ לכל אחד לנסות) תקבלו שיעורים אמיתים בעבודת צוות, כישורים חברתיים, ניהול אישיות, ושוב – עקשנות והתמדה. כל הדברים האלה יעזרו לכם בעבודה וגם בחיים האישיים.

נגינה יכולה לעזור בהרבה תחומים אחרים כמו לשפר את מערכת הנשימה, להתגבר על פחד במה, לשחרר לחצים, ובלה, בלה, בלה. הייתי יכול לכתוב עשר עמודים על כל היתרונות שבלימוד נגינה אם היה לי את הזמן. אבל בואו נגיע לעיקר: נגינה על כלי כלשהו תגרום לאנשים להעריך ולהעריץ אתכם. זאת עובדה מוכחת.

גם מוזיקאים מקצועיים וגם חובבנים שיורדים מהבמה אחרי הופעה מוצלחת מוצאים דייט בקלות. יש משהו מיוחד ומושך כשאתם שמים גיטרה, או יושבים מאחורי תופים, ומנגנים את הנשמה. אם כלי נגינה כלשהו קיים, יש גרופים שמעריצים אותו. אם זה מה שעושה לכם מוטיבציה, אני חושב שכלי נגינה פופולרים כמו אלה בלהקת רוק יתאימו יותר מאשר למשל, אבוב, אבל אני מוכן להתערב שנגן האבוב הראשי בפילרמונית של ניו יורק מצליח למצוא דייטים בקלות.

היתרונות של חינוך מוזיקלי

זה לא מאוחר מדי, אנשים. העצה הזאת היא לא רק עבור ילדים צעירים. למעשה, לימוד נגינה בשלב מאוחר יותר בחיים יכול להיות אפילו יותר מועיל, כי זה יכול לעזור לכם להחזיר חלק מהכישורים שהיו לכם ונשכחו במשך השנים.

No Comments Found

Leave a Reply