טעויות נפוצות של בלוגרים

כתיבת בלוג נראית קלה בהתחלה, אפילו ילדים כותבים בלוגים, אך יש הבדל עצום בין כתיבת בלוג אישי לבין כתיבת בלוג למטרות עסקיות. חיוני שהכותבים יבינו מה מושך את הקוראים אל הבלוג שלהם.

\r\n

היום אדבר על כמה טעויות נפוצים שעושים בלוגרים במהלך הכתיבה.

\r\n

\r\n

מה כותבי בלוג הכי רוצים? את תשומת הלב שלכם

\r\n

השורה התחתונה היא שהדבר בו בלוגרים הכי חושקים הוא שיקראו את הבלוג שלהם. עבור כותב התוכן, לא מדובר רק בקידום האתר ובתנועה. כותבים רוצה שהתכנים שלהם יקראו על ידי אנשים ולא שאנשים רק ירפרפו או יסקרו את התוכן מבלי להתעמק. יתרה מזאת, הם חושקים במה שנחשב הגביע הקדוש של כתיבת בלוגים: התגובות. הם כותבים, משכתבים, מגיהים, מפרסמים ואז ממתינים. למרות הכוונות הטובות ביותר, רוב כותבי הבלוגים עושים טעויות נפוצות בתמימות רבה. למזלם, את הטעויות האלה קל מאד לתקן.

\r\n

\r\n

פתיחה בכותרת תפלה

\r\n

כותרת זו ההזדמנות הראשונה והיחידה של הכותב לתפוס את תשומת ליבו של הקורא. אם הכותרת מעורפלת ולא ספציפית, הקורא עלול לא לראות מה הוא יכול להרוויח מקריאת הפוסט. הכותרות הטובות ביותר הן כותרות המספרות על תוכן המכיל רשימות ממוספרות, , כותרות המסבירות "כיצד ל-", סיבות שגורמות למשהו, שיעורים שנלמדו, פקודה ישירה, או שאלה פרובוקטיבית.

\r\n

\r\n

פוסטים אשר מורכבים מפסקת טקסט אחת

\r\n

פסקה אחת ארוכה וגדולה יכולה להיות מתישה מדי עבור הקוראים. היא מרמזת להם שהם צריכים להיות מאד ערניים וקשובים אם הם מעוניינים לעכל את כל הפוסט. ויתכן שאפילו יאלצו ו להתחיל לקרוא שוב ושוב רק כדי להיות מרוכזים בתוכן. אם תרצו להשאיר את הקוראים שלכם מעוניינים, השתמשו ברשימות ממוספרות, נקודות מובלטות, משפטים קצרים ותמציתיים ורעיונות מושגים וקריאים.

\r\n

\r\n

תוכן שלא נכתב עבור בני אדם

\r\n

בלוגרים רבים קורסים תחת הלחץ שבכתיבה עבור מנועי חיפוש. אמנם קידום האתר הוא חשוב מאד, אך אסור שיעלה בסדר העדיפויות מעל לתוכן טוב ומעורר עניין. אנשים קוראים מאמרים שילמדו אותם כיצד למנוע כאב או להסב עונג. יותר מדי מילות מפתח והקורא שלכם עוזב את הדף.

\r\n

\r\n

תוכן שלא מסתיים בהנעה לפעולה

\r\n

ללא סיום ראוי, הקוראים סוגרים את חלון הדפדפן וחוזרים לשגרת יומם. הם לרוב לא מגיבים אלא אם נשאלו שאלה לגבי עצמם או החוויות שלהם. הם זקוקים להנעה לפעולה כלשהי, שאלה אישית.

\r\n

\r\n

כיצד הדרך שבה אתם כותבים בלוג צריכה להשתנות?

\r\n\r\n

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.